Onsuz Bir Dünya Düşünülemez!

Kategori: Bizden, Genel

Yemeksepeti

Yemeksepeti

11 Kasım 2016

Kedi bile uzanamadığında “Mundar bu, o yüzden yemesem de olur kardeşim ne yani!” gibi iftiralar attığına göre çok güzel bir şey olmalı. Peki nedir bu güzel olan şey? Daha bunları yazarken bile kulağınıza bir takım cızırdamalar geliyor diye düşünüyoruz. Azıcık çıtır, içi lokum, yok öyle ben tokum mokum. Yiyeceksin buldun mu, yoksa kimse affetmez vallahi.

Bugünkü konuğumuz ciğer.

shutterstock_359532254

Şimdi kedi ciğere uzanamadı diye, siz de uzanamayacak değilsiniz. Yemeksepeti’nin dev hizmetlerinden birisi de size ciğeri ulaştırmak. Sizin karar vermeniz gereken tek bir nokta var; ciğerinizi nasıl alırsınız? Yaprak ciğer, arnavut ciğer, şiş ciğer. Kapınızda dizilmiş ciğerler, siz hala neyi bekliyorsunuz? Yalnız bu noktada ciğer şiş biraz itiraz etti, “dizilen benim, onlar değil” diye, açıkladık durumu kendisine “öyle demek istemedik” “sen bizim ciğerimizi bilirsin, bak yapma” falan diye ama yok, anlamadı, üzüldü biraz “yanımdaki soğandan ağlıyorum” dedi ama pek inanmadık açıkcası. Neyse.

Şurada belki bir tabak dolusu yaprak ciğer vardır, yanında da yediğinizde hiç ayrı gitmeyen soğan kankası vardır, soğanın yanında da onun ruhuyla bütünleşmiş, yumuşacık hale getirmiş, tüm stresini almış sumak sevgilisi vardır. Belki bir de onları afiyetle yiyen sen varsındır kim bilir.

shutterstock_454930015

Bir dakika, galiba şu an “Bana mutluluğun resmini yapabilir misin?” sorusunun cevabını verdik.

“Yalnız sumaklı soğan benim arkadaşım, yaprak ciğerin değil!”

“Sen bugün biraz alıngan mısın ciğer şiş?”

shutterstock_261435740

Bugün biraz huysuzlandı ciğer şiş. Ama o da haklı, ciğerine ciğerine sapladıkları şiş onu biraz duygusal yapmış olabilir. Yine de hayatından memnun. Yalnız haklılığı orada bitmiyor. “Ciğerin hakkı ciğere” demişler. Dememiş de olabilirler ama böylesi de güzel oldu. Onun haklılığı enfes lezzetinde.

O nefis ciğer şişi şöyle bir lavaşın arasına çektiğinizi düşünün. Üzerine bol sumaklı soğanı güzelce yaydığınızı düşünün, biraz kırmızı biber, biraz nane, biraz kimyon ve biraz da tuz.

shutterstock_148566818

Bir yiyen bir daha istiyor, diğeri de “bana neden bırakmadınız!” diye kızabiliyor.

İşte böyle bir lezzet aslında ciğer, aklını başından alıyor insanın, bildiğimiz her şeyi ciğeri düşünürken unuttuk resmen. Geçen bir arkadaşımız “Ciğerim yanıyor yardım edin dostlar.” dediydi, biz de “Yanarsa yiyemeyiz!” demiştik. Hain arkadaşlar olduk, olsun ciğer için değer.

CİĞER

Her şeyi unuttuk derken, bir sonraki yazıda ne yazacaktık yahu? Neyse hatırlarız herhalde, siz de bu sırada tıklayın Yemeksepeti’ne söyleyin bir ciğer, yanına da soğan, afiyetle yiyin!

Çünkü ciğer olsun da kimse affetmez; yaprak, arnavut ya da şiş farketmez.

 “Şiş olsun şiş!”

“Eeh yeter ama yani ciğer şiş, sen de bugün ne konuştun yahu!”

 

Yorumlar: